Profilaktyka i wsparcie żył - Venoflex
venoflex

Profilaktyka i wsparcie żył

Profilaktyka i zapobieganie żylakom
Profilaktyka i zapobieganie żylakom

Na pojawienie się żylaków ma wpływ niewłaściwy styl życia i nieprawidłowa dieta. Choroby układu krążenia mogą także wynikać z predyspozycji genetycznych. Jeżeli więc w Twojej rodzinie występuje tendencja do żylaków, powinieneś zadbać o odpowiednią profilaktykę. Czy istnieją naturalne sposoby, dzięki którym zapobiegniesz nieestetycznym pajączkom na nogach? Odpowiadamy!

Naturalne środki na żylaki

Osoby, u których żylaki mają podłoże genetyczne, muszą szczególnie dbać o kondycję żył. W zaawansowanym stadium choroby jedyną możliwością wyleczenia tej przypadłości jest zabieg operacyjny. W takim przypadku stosowanie naturalnych środków na żylaki nie ma sensu, gdyż nie jest w stanie odbudować uszkodzonych naczyń krwionośnych. Można natomiast używać ich zapobiegawczo, modyfikując dietę tak, aby była bogata w witaminę C i E. Substancje te znajdziesz np. w owocach cytrusowych, zielonych warzywach oraz orzechach i rybach. Wspomagająco na kondycję i uelastycznienie żył działają również składniki zawarte w naturalnych suplementach diety. Należą do nich m.in.:

  • diosmina,
  • hesperydyna,
  • escyna.

Mają one działanie przeciwzakrzepowe i uszczelniające ściany naczyń, jednak nie są w stanie całkowicie wyeliminować podłoża problemu. Nie ma bowiem badań potwierdzających, że osoby przyjmujące taką suplementację faktycznie uniknęły pojawienia się żylaków.

Naturalne sposoby zapobiegające żylakom

Zamiast faszerować się suplementami, znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wprowadzenie zmian w stylu życia. Na choroby układu krwionośnego ma przede wszystkim wpływ siedząca praca, wysokotłuszczowa dieta oraz niewłaściwa pielęgnacja ciała. Jakie są naturalne sposoby na żylaki, z których możesz korzystać w domowych warunkach?

  • zwiększenie aktywności fizycznej,
  • unikanie długiego siedzenia i stania,
  • zrezygnowanie z gorących kąpieli i saun,
  • masowanie nóg,
  • kompresjoterapia.

Warto w trakcie dnia wygospodarować trochę czasu na spacer lub proste ćwiczenia dolnych kończyn. Dobrym pomysłem będzie też robienie przerw w pracy, aby odciążyć nogi i uniknąć długotrwałego siedzenia w jednej pozycji.

Najskuteczniejszym sposobem, który przynosi widoczne efekty w walce z żylakami, jest kompresjoterapia. Noszenie produktów uciskowych jest zalecane przez specjalistów i pozytywnie wpływa kondycję naczyń krwionośnych. Rajstopy, pończochy i podkolanówki nie różnią się wizualnie od tradycyjnych wyrobów, jednak usprawniają przepływ krwi. Dobiera się je indywidualnie w zależności od stopnia problemu, dopasowując rozmiar i poziom kompresji. W razie wątpliwości możesz zwrócić się o pomoc do naszych ekspertów, którzy pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego produktu.