Zasady doboru produktu - Venoflex

Zasady doboru produktu

Zasady doboru produktu

Która klasa ucisku?

Gdy lekarz zalecił Ci zastosowanie kompresji zawsze jesteś informowany dlaczego powinieneś zacząć stosować produkty medyczne o stopniowanym ucisku.

Firma Thuasne reprezentuje dwie szkoły kompresji:

  • francuska klasyfikacja kompresji zgodnie z normami ASQUAL
  • niemiecka klasyfikacja kompresji zgodna z normami RAL

Czym jest kompresja: 15-20mmHg – klasa 2 (ASQUAL)

Oznacza to, że nad kostką wywierany jest bardzo precyzyjnie wyliczony ucisk od 15 do 20 milimetrów słupa rtęci. Jest to tzw. nacisk kontrolowany. Najsilniejszy ma miejsce właśnie w okolicy kostki, a następnie maleje stopniowo ku górze, wspomagając krążenie żylne.

Taki rodzaj kompresji stosowany jest profilaktycznie, gdy doświadczasz:

  • uczucia ciężkości i zmęczenia nóg
  • przy niewielkich żylakach nóg bez stanów obrzękowych.

oraz podczas:

  • długich podróży,
  • lotu samolotem,
  • gdy masz pracę stojącą lub siedzącą
  • gdy jesteś w ciąży.

Produkty o kompresji: 20-36mmHg – klasa 3 (ASQUAL) lub 23-32mmHg – klasa II (RAL)

należy stosować w przypadku:

Wysokość zaopatrzenia

O tym, czy powinniśmy nosić podkolanówki, pończochy czy rajstopy zadecyduje lekarz opierając się na badaniu dopplerowskim.

Jeśli chcesz nosić wyrób uciskowy profilaktycznie, pamiętaj że im wyższy wyrób założymy, tym bardziej wesprzemy powrót krwi żylnej.

Jak się zmierzyć?

Pomiaru najlepiej dokonać rano, zaraz po wstaniu z łóżka, gdy nogi są jeszcze wolne od obrzęku. Obwody nóg są wtedy najmniejsze.

Zobacz nasze tabele rozmiarów

Marka Venoflex należy do francuskiej firmy Thuasne. Wyroby kompresyjne Venoflex są produkowane we Francji i Niemczech zgodnie z kryteriami jakościowymi wymaganymi przez Quality Seal Association, certyfikat ASQUAL oraz RAL dla Venoflex Micro.

Zarówno zgodność z tymi kryteriami, jak również profesjonalne doradztwo w zakresie doboru produktu gwarantuje prawidłowe zaopatrzenie w zakresie stopniowanego ucisku zgodnie z zalecaną klasą kompresji.