Rajstopy uciskowe męskie - Venoflex

Rajstopy uciskowe męskie

Rajstopy uciskowe męskie

U osób borykających się z uciążliwymi objawami przewlekłej niewydolności żylnej, coraz częściej zalecana jest kompresjoterapia. Jest to innowacyjna terapia uciskowa, stopniowana, odpowiednio dobrana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Polega ona na używaniu specjalistycznych medycznych wyrobów uciskowych, których prawidłowe dopasowanie i zastosowanie powoduje zahamowanie objawów oraz poprawia zdrowie ogólne pacjenta.

Rajstopy przeciwżylakowe męskie firmy Venoflex

Marka Venoflex wytwarza specjalistyczne produkty uciskowe przeznaczone dla osób z chorobą żylną. Wśród swojego bogatego asortymentu powstałego na podstawie standardów ASQUAL, firma ta posiada między innymi eleganckie, wygodne i komfortowe rajstopy uciskowe męskie. Są to innowacyjne produkty lecznicze, które cechuje wysoka jakość produkcji, modna faktura oraz różnorodność fasonu, koloru i rozmiaru. Rajstopy kompresyjne męskie oprócz działania profilaktycznego oraz leczniczego, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, gwarantują również na co dzień niezmierny komfort użytkowania. Są to wyroby medyczne łatwe do założenia, a także niezmiernie dyskretne, które można nosić nie tylko po domu, ale także i do pracy.

Dla kogo rajstopy kompresyjne męskie?

W kategorii rajstop uciskowych męskich marki Venoflex znajdą Państwo przede wszystkim modele profilaktyczne, które powstały w wyniku ścisłej współpracy specjalistów i lekarzy, zajmujących się wyznaczaniem toru leczenia przewlekłej choroby żylnej. Zostały one wyprodukowane zgodnie z normami ASQUAL, które posiadają drugą klasę kompresji o sile ucisku 15-20 mmHg. Te innowacyjne produkty lecznicze przeznaczone są szczególnie dla panów, którzy zauważyli u siebie pierwsze objawy przewlekłej choroby żylnej, jakimi są: niewielkie żylaki, obrzęki i opuchlizna łydek, kurcze mięśni nóg, a także uczucie ciężkości oraz ból kończyn dolnych. Poza tym rajstopy przeciwżylakowe męskie można zakładać prewencyjnie do pracy, gdy wszelkie obowiązki zawodowe wykonywane są ciągle w pozycji siedzącej bądź stojącej, a także na długotrwałe podróże samochodem lub wielogodzinne loty samolotem.

Jak odpowiednio dobrać rajstopy uciskowe męskie?

Optymalny efekt działania terapeutycznego stosowanych rajstop kompresyjnych męskich w dużej mierze zależy od odpowiedniego doboru ich rozmiaru. W tym celu należy dokonać stosownych i precyzyjnych pomiarów zarówno długości obydwu nóg, jak i ich obwodu nad kostką, na środku łydki, pod kolanem, w połowie uda, poniżej krocza. Należy także zmierzyć obwód bioder i talii. Wymiary te najlepiej zdjąć rano, po nocnym odpoczynku, niezwłocznie po wstaniu z łóżka. Wówczas wymiary te bywają najmniejsze, gdyż nogi są wypoczęte i wolne od obrzęków. Następnie korzystając z kalkulatora rozmiarów, dostępnego na stronie venoflex.pl, możemy zakupić odpowiednie rajstopy przeciwżylakowe męskie dopasowane do naszej postury. W przypadku, gdy nie mamy pewności, jaki rozmiar jest odpowiedni, bez problemu można skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów firmy Venoflex.