Rajstopy uciskowe męskie - Venoflex

Rajstopy uciskowe męskie

Kiedy warto sięgnąć po rajstopy uciskowe męskie? Kompresjoterapia jest zalecana przede wszystkim u osób borykających się z uciążliwymi objawami przewlekłej niewydolności żylnej. Ta innowacyjna terapia polega na używaniu specjalistycznych medycznych wyrobów uciskowych, których prawidłowe dopasowanie i regularne stosowanie powoduje zahamowanie objawów i poprawia ogólne zdrowie pacjenta. Kompresja jest stopniowana i odpowiednio dobierana do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Rajstopy przeciwżylakowe męskie firmy Venoflex

Marka Venoflex wytwarza specjalistyczne produkty uciskowe przeznaczone dla osób z chorobą żylną. Wśród swojego bogatego asortymentu powstałego na podstawie standardów ASQUAL, firma ta posiada między innymi eleganckie, wygodne i komfortowe rajstopy uciskowe męskie. Są to innowacyjne produkty lecznicze, które cechuje wysoka jakość materiału, modna faktura oraz różnorodność fasonu, koloru i rozmiaru. Rajstopy kompresyjne męskie oprócz działania profilaktycznego oraz leczniczego, gwarantują również niezwykły komfort użytkowania na co dzień. Są łatwe do założenia, a także dyskretne, można więc nosić je nie tylko w domu, ale także i do pracy.

Dla kogo rajstopy kompresyjne męskie?

W kategorii rajstop przeciwżylakowych męskich marki Venoflex znajdą Państwo przede wszystkim modele profilaktyczne, które powstały w wyniku ścisłej współpracy specjalistów i lekarzy, zajmujących się wyznaczaniem toru leczenia przewlekłej choroby żylnej. Zostały one wyprodukowane zgodnie z normami ASQUAL, które posiadają drugą klasę kompresji o sile ucisku 15-20 mmHg. Te innowacyjne produkty lecznicze przeznaczone są szczególnie dla panów, którzy zauważyli u siebie pierwsze objawy przewlekłej choroby żylnej, jakimi są: niewielkie żylaki, obrzęki i opuchlizna łydek, kurcze mięśni nóg, a także uczucie ciężkości oraz ból kończyn dolnych. Poza tym rajstopy przeciwżylakowe męskie można zakładać prewencyjnie do pracy, gdy obowiązki zawodowe wykonywane są ciągle w pozycji siedzącej bądź stojącej, a także przed długotrwałymi podróżami samochodem lub wielogodzinnymi lotami samolotem.

Jak odpowiednio dobrać rajstopy uciskowe męskie?

Optymalny efekt działania terapeutycznego stosowanych rajstop na żylaki męskich w dużej mierze zależy od odpowiedniego doboru ich rozmiaru. W tym celu należy dokonać stosownych i precyzyjnych pomiarów zarówno długości obydwu nóg, jak i ich obwodu nad kostką, na środku łydki, pod kolanem, w połowie uda, poniżej krocza. Należy także zmierzyć obwód bioder i talii. Wymiary te najlepiej zdjąć rano, po nocnym odpoczynku, niezwłocznie po wstaniu z łóżka. Wówczas wymiary te bywają najmniejsze, gdyż nogi są wypoczęte i wolne od obrzęków. Następnie korzystając z kalkulatora rozmiarów, dostępnego na stronie Venoflex możemy zakupić odpowiednie rajstopy przeciwżylakowe męskie dopasowane do naszej postury. W przypadku, gdy nie mamy pewności, jaki rozmiar jest odpowiedni, bez problemu można skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów firmy Venoflex.

Venoflex to firma, która oprócz męskich rajstop uciskowych, oferuje również inne produkty z gamy bielizny uciskowej i odzieży kompresyjnej. Warto zapoznać się z ofertą podkolanówek uciskowych męskich i pończoch uciskowych męskich, a także produktów dla kobiet: podkolanówek uciskowych damskichpończoch uciskowych damskich, jak również bielizny kompresyjnej t.j. biustonoszy kompresyjnych czy też rękawiczek kompresyjnych.