Produkty lecznicze na obrzęk limfatyczny nóg - Venoflex

Kończyna dolna

Obrzęk limfatyczny nóg – czym jest i jakie produkty można użyć

Każdemu z nas przydarzyła się jakaś opuchlizna ciała. Niekiedy powstaje ona w wyniku upadku czy stłuczenia, a także po nadmiernym wysiłku i przeciążeniu danej części ciała. Zdarza się także, że obrzmienia przewlekle pojawiają się w wyniku zaburzonego krążenia krwi żylnej, bądź nadmiernym zastojem limfy wywołującym obrzęk limfatyczny kończyny górnej i/lub dolnej. W pierwszym przypadku pomóc mogą nam wyroby medyczne w postaci podkolanówek uciskowych, pończoch kompresyjnych czy rajstop na żylaki. W drugim zaś dostępne są produkty uciskowe na obrzęk limfatyczny nóg.

Obrzęk limfatyczny kończyn dolnych i górnych – czym jest

Obrzęk limfatyczny to bardzo częste schorzenie układu limfatycznego. Jest to stan, gdy dochodzi do gromadzenia się nadmiernej ilości płynu w przestrzeniach międzykomórkowych. Taki długotrwały zastój limfy wywołuje charakterystyczny przewlekły proces zapalny.

Najczęściej wyróżnia się:

  • obrzęki limfatyczne kończyn dolnych
  • obrzęki limfatyczne kończyn górnych

 

rzadziej:

  • obrzęki limfatyczne twarzy
  • obrzęki limfatyczne brzucha.

Objawiają się one powstawaniem obrzęku, który najpierw przybiera formę ciastowatą i z czasem twardnieje, a także uczuciem ciężkości danych miejsc, ograniczeniem zakresu ruchu kończyn oraz deformacją ciała.

Obrzęk limfatyczny – leczenie

Po wystąpieniu niepokojących objawów, należy udać się do lekarza. Jeżeli zdiagnozuje on obrzęk limfatyczny kończyn dolnych czy górnych, zapewne zaproponuje odpowiednie leczenie, które zatrzyma postępowanie choroby oraz zminimalizuje powstałe, uciążliwe objawy. Zawiera ona wiele elementów takich jak: farmakologie, pielęgnację skóry, rehabilitację, presoterapię, masaż limfatyczny, bandażowanie wielowarstwowe oraz terapię uciskową i edukację pacjenta.

Produkty uciskowe na obrzęk limfatyczny

Do prawidłowego leczenia tego schorzenia niezbędne są produkty uciskowe na obrzęk limfatyczny. Są to wyroby medyczne posiadające krótki naciąg oraz niski stopień rozciągliwości. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo tego typu asortyment w korzystnych cenach, wykonany z najwyższej jakości materiałów. Wśród nich posiadamy bandaże bawełniane, nieelastyczne, dwuwarstwowe, które stanowią idealne podłoże dla innych bandaży. Oprócz tego dostępne są także bandaże elastyczne Biplast przewiewne, regulowane i samoprzylepne, a także Mobiderm, które składają się z bloczków wykonanych z poliuretanowej pianki otwartokomórkowej.

W naszej ofercie dostępne są również pończochy na obrzęk limfatyczny, przeznaczone do mobilizowania stwardniałych i obrzękłych tkanek podskórnych całych kończyn dolnych, jak Pończocha Mobiderm Autofit, która zalecana jest do zakładania w fazie podtrzymywania w dzień i w nocy, by utrzymać redukcję objętości danego miejsca. W przypadku osób, które borykają się ze słoniowacizną stóp i łydek zalecamy wybór samodopasowującej się podkolanówki na obrzęk limfatyczny Mobiderm Autofit, która idealnie dopasowuje się do każdego kształtu kończyny. Wszystkie te wyroby medyczne przeznaczone na obrzęk limfatyczny nóg wykonane są z wysokiej jakości, przewiewnych materiałów, łatwych do pielęgnacji, a także codziennego użytkowania.