Innowacyjne ortezy na opadającą stopę - Venoflex

Ortezy na opadającą stopę

Innowacyjne ortezy na opadającą stopę

Spora część osób na całym świecie boryka się z różnego rodzaju urazami oraz schorzeniami, które dotykają stóp czy całych nóg. Wśród nich wyróżnia się takie dolegliwości jak: niestabilność stopy, artroza stawu skokowego, czy opadająca stopa i inne. Są one dość uciążliwe, a z czasem na tyle poważne, że negatywnie wpływają na codzienne funkcjonowanie człowieka, uniemożliwiając mu swobodne poruszanie się. Na szczęście ich leczenie jest możliwe. Wówczas bardzo ważna jest stabilizacja kończyn dolnych oraz regularna ich rehabilitacja wspomagana medykamentami. Takim nieodzownym elementem właściwej kuracji oraz niezastąpioną pomocą w codziennym funkcjonowaniu są ortezy kończyny dolnej. Jaką należy wybrać w przypadku opadającej stopy?

Opadająca stopa – charakterystyka

Bardzo częstą dolegliwością dotyczącą stóp człowieka jest opadająca stopa. To schorzenie powstaje w wyniku porażenia nerwu strzałkowego i dotyka głównie osoby z problemami neurologicznymi. Objawia się przede wszystkim ptasim chodem oraz nadmiernym unoszeniem kolan, w obawie przed potknięciem. Chory nie może chodzić na pięcie, ani na niej stać. Oprócz tego towarzyszy tym symptomom drętwienie kończyny, mrowienie, ból i zanik czucia w obrębie stopy. Leczenie polega na wyeliminowaniu przyczyn uszkodzenia nerwu strzałkowego oraz regularnie wykonywanej rehabilitacji. W większości przypadków niezastąpionym i pomocnym sprzętem jest stabilizator na opadającą stopę, który umożliwia utrzymanie kończyny w prawidłowym ułożeniu. Należy jedynie odpowiednio go dobrać.

Ortezy na opadającą stopę

Jak zauważyliśmy, dobra orteza na opadającą stopę jest niezastąpionym elementem kuracji schorzenia, a także pomocnym sprzętem umożliwiającym prawidłowe poruszanie się. Zatem pewnie zastanawiasz się, jaka jest najlepsza orteza na opadającą stopę? Otóż ta od znanego i cenionego producenta, który profesjonalnie podchodzi do swoich produktów. Z tego względu zadbaliśmy, by wszystkie dostępne w asortymencie ortezy kończyn dolnych były wyrobami wysokiej jakości, zasługującymi na pełne zaufanie pacjentów, które skutecznie będą wspomagać rehabilitację i codzienne funkcjonowanie. Są to modele innowacyjne, bardzo elastyczne, o unikalnej konstrukcji. Idealnie dopasowują się do dysfunkcji pacjenta, zapewniając jego komfort podczas chodzenia.

Orteza na opadającą stopę firmy Thuasne

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo ortezy na opadającą stopę od firmy Thuasne. Jest to producent nowoczesnych wyrobów medycznych, które stanowią połączenie współczesnych osiągnięć naukowych, innowacyjnych rozwiązań materiałowych oraz technologii cyfrowych. Ich produkty od lat wspierają na co dzień potrzebujących pacjentów. Od niedawna w swojej ofercie posiadają także takie artykuły medyczne, jak dynamiczna orteza na opadającą stopę SpryStep. Są one przeznaczone nie tylko dla dorosłych, ale również i dla dzieci. Każdy model został skonstruowany tak, by był lekki, trwały i zapewniał bezpieczeństwo przez cały okres stosowania. Ortezy posiadają unikalną strukturę, która gwarantuje odpowiednią trzypunktową stabilizację, bez wywierania nieprzyjemnego ucisku. Zastosowane w nich, podczas produkcji, materiały są najwyższej jakości, które dają gwarancję niezbędnej interakcji elastyczności oraz sztywności podczas chodzenia. Ich dobór zapewnia nie tylko solidność produktu, ale także elegancki i estetyczny wygląd, na który przekłada się także niezwykła dbałość o każdy najmniejszy szczegół podczas wykonania wyrobu. W celu zapoznania się bliżej z konkretnym modelem ortezy na opadającą stopę zapraszamy do odwiedzenia naszej strony.