Pończochy Kompresyjne Damskie Uciskowe Przeciwżylakowe - Odzież Kompresyjna Medyczna Venoflex

Pończochy uciskowe damskie

Pończochy uciskowe damskie to produkty o wskazaniu leczniczym. W sklepie Venoflex każdy klient może zakupić uciskowe pończochy o 2 stopniu kompresji. W głównej mierze są to produkty przeznaczone dla pacjentek cierpiących na żylaki oraz towarzyszące im obrzęki. Wskazane są również do stosowania w pozakrzepowym zapaleniu żył oraz przed i po operacjach żył.

Zalety pończoch uciskowych damskich

Oferta Venoflex obejmuje między innymi pończochy przeciwżylakowe damskie z palcami oraz bez. Są to modele samonośne, estetycznie wykończone, zwykłym bądź ozdobnym mankietem. Wszystkie modele posiadają również specjalne wzmocnienie pomiędzy mankietem a pończochą. Takie rozwiązanie ma za zadanie zabezpieczyć produkt przed przypadkowym rozdarciem. Dzięki szerokiej gamie kolorystyki oraz rozmiarów każda klientka ma możliwość dobrania najbardziej odpowiedniego modelu. Różna grubość materiału oraz poziom transparentności sprawiają, że można je nosić w lecie, jak również i w zimie. W sklepie Veloflex można również zakupić modele pończoch kompresyjnych damskich całorocznych.

Większość pończoch uciskowych na żylaki Venoflex posiada wzmocnienie pięty i łuku stopy, a także płaskie szwy, dzięki czemu są solidne oraz bardzo komfortowe w użytkowaniu. Pończochy kompresyjne wykonane są z poliamidu oraz elastanu w odpowiednich proporcjach, co zapewnia właściwy stopień kompresji.

Jak założyć pończochy kompresyjne damskie?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób założyć pończochy kompresyjne. O ile modele pierwszej klasy kompresji powinniśmy bez problemu nałożyć na nogi, to już wersje 2 i 3 stopnia mogą sprawić nam trudność. Aby prawidłowo ubrać pończochy, należy je wywinąć od górnej krawędzi w kierunku palców. Następnie należy założyć je na stopę i naciągnąć aż do kolana wygładzając nierówności. Dopiero w trzecim etapie naciągamy je na całą długość. Można również skorzystać z przyrządów do zakładania pończoch uciskowych.

Należy jednak pamiętać, iż pończochy uciskowe damskie o 2 stopniu kompresji trzeba przed zakupem skonsultować z lekarzem. Tylko w ten sposób uzyskamy pewność, że dokonany zakup pomoże nam w profilaktyce określonego schorzenia.

Poznaj pełną ofertę Venoflex

W sklepie Venoflex znajdziesz nie tylko pończochy i skarpety uciskowe na krążenie. Odzież kompresyjna z naszej oferty dostępna jest w wersjach dla kobiet i mężczyzn. Proponujemy różne modele i rozmiary produktów takich jak podkolanówki uciskowe damskie i podkolanówki uciskowe męskie, pończochy uciskowe męskie, a także zapobiegające obrzękom biustonosze kompresyjne i rękawiczki kompresyjne. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą.