Pończochy uciskowe damskie - Venoflex

Pończochy uciskowe damskie

VENOFLEX

Pończochy kompresyjne damskie to produkty o wskazaniu leczniczym. W sklepie Venoflex każdy klient może zakupić pończochy o 2 stopniu kompresji. W głównej mierze są to produkty przeznaczone dla pacjentek cierpiących na żylaki oraz towarzyszące im obrzęki. Wskazane są również do stosowania w pozakrzepowym zapaleniu żył oraz przed i po operacjach żył.

Zalety pończoch uciskowych damskich

OfertaVenoflex obejmuje między innymi pończochy przeciwżylakowe dla kobiet z palcami oraz bez. Są to modele samonośne, estetycznie wykończone, zwykłym bądź ozdobnym mankietem. Wszystkie modele posiadają również specjalne wzmocnienie pomiędzy mankietem a pończochą. Takie rozwiązanie ma za zadanie zabezpieczyć produkt przed przypadkowym rozdarciem. Dzięki szerokiej gamie kolorystyki oraz rozmiarów każdy klient ma możliwość dobrania najbardziej odpowiednich modeli.Różna grubość materiału oraz poziom transparentności sprawiają, że można je nosić w lecie, jak również i w zimie. W sklepie Veloflex można również zakupić modele pończoch kompresyjnych damskich całorocznych.

Większość pończoch Venoflex posiada wzmocnienie pięty i łuku stopy, a także płaskie szwy, dzięki czemu są solidne oraz bardzo komfortowe w użytkowaniu. Pończochy wykonane są z poliamidu oraz elastanu w odpowiednich proporcjach zapewniających właściwe stopnie kompresji.

Jak założyć pończochy kompresyjne damskie

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób założyć pończochy kompresyjne. O ile modele pierwszej klasy kompresji powinniśmy bez problemu nałożyć na nogi, to już wersje 2 i 3 stopnia mogą sprawić nam trudność. Aby prawidłowo ubrać pończochy, należy je wywinąć od górnej krawędzi w kierunku palców. Następnie należy założyć je na stopę i naciągnąć aż do kolana wygładzając nierówności. Dopiero w trzecim etapie naciągamy je na całą długość. Można również skorzystać z przyrządów do ubierania pończoch uciskowych.

Należy jednak pamiętać, iż pończochy przeciwżylakowe o 2 stopniu kompresji trzeba przed zakupem skonsultować z lekarzem. Tylko w ten sposób uzyskamy pewność, że dokonany zakup pomoże nam w profilaktyce określonego schorzenia.

Kolejna Niedziela z Venoflex już za: