Ciążowe rajstopy uciskowe – dla przyszłych mam - Venoflex

Ciążowe rajstopy uciskowe – dla przyszłych mam

Poradnik dla kobiet w ciąży baner

Ciążowe rajstopy przeciwżylakowe – znajdź produkt dla siebie

Produkty uciskowe dla kobiet w ciąży – porady dla przyszłych mam

Pończochy i rajstopy uciskowe dla kobiet w ciąży – videoporady

Zapraszamy na cykl porad Eksperta marki Venoflex – Elwiry Wieczorek. Doświadczona fizjoterapeutka i przyszła mama bliźniąt w serii filmów „Przyszła mama dba o nogi”, będzie mówić o dolegliwościach naczyniowych kobiet w ciąży i jak sobie z nimi radzić.

Rajstopy uciskowe ciążowe

W garderobie każdej przyszłej mamy można wyszukać różnego rodzaju ubrania stworzone dla kobiet w ciąży, które mają im zagwarantować komfort podczas każdego dnia tego pięknego czasu. Wśród nich obowiązkowo powinny znaleźć się produkty uciskowe, takie jak podkolanówki, pończochy czy rajtuzy ciążowe. W tym czasie pełnym zmian zwykłe rajstopy nie sprawdzają się, ponieważ albo się rolują pod rosnącym brzuszkiem, bądź nadmiernie go uciskają. Z tego względu, warto zakupić rajstopy uciskowe dla kobiet w ciąży, które chronią zdrowie, a przy tym są niezwykle funkcjonalne, modne, estetyczne i trwałe.

Rajstopy, podkolanówki, pończochy uciskowe dla ciężarnych –dlaczego warto nosić?

Ciąża to niezwykle piękny czas dla każdej kobiety, podczas którego w jej ciele zachodzi wiele zmian. Głównie obejmuje ona zmiany hormonalne oraz metamorfozę fizyczną. Również zwiększa się objętość i ciśnienie krwi w naczyniach oraz następują zmiany w układzie krzepnięcia. Poza tym powiększa się brzuszek, który wywiera dodatkowy nacisk na wszystkie naczynia krwionośne, a to może być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego w celu zminimalizowania obciążenia układu krwionośnego warto od początku ciąży zastosować rajstopy bądź pończochy przeciwżylakowe dla ciężarnych. Stopniowany ucisk, który wywiera ich materiał, zapewnia właściwą pracę zastawek żylnych, zmniejsza średnicę żył oraz wspomaga prawidłowe krążenie, zapobiegając cofaniu się krwi żylnej do kończyn dolnych. Dzięki temu ograniczają tworzenie się skrzepów we krwi i nie powstają zastoje żylne czy zatory. Rajstopy dla kobiet w ciąży niwelują uczucie zmęczonych, ciężkich nóg, redukują ich obrzęki, a także ograniczają występowanie bólui dyskomfortu, który towarzyszy przyszłym mamom. Rajstopy uciskowe ciążowe są zaprojektowane tak, by wspierały nie tylko nogi, ale również rosnący brzuszek.

Produkty uciskowe dla kobiet w ciąży

Obecnie na ryku znajdziemy wielu producentów, którzy oferują liczne rodzaje odzieży uciskowej dla ciężarnych. Produkują oni między innymi podkolanówki, pończochy i rajstopy ciążowe, które wspierają kobiety w tym czasie. W naszej ofercie znajdą Państwo liczne podkolanówki, pończochy i rajstopy przeciwżylakowe dla ciężarnych wykonane z różnego rodzaju wysokiej jakości materiałów, które dostępne są w licznych wzorach i kolorach. Wyprodukowane są one z przewiewnych i wytrzymałych tkanin, które doskonale pochłaniają wilgoć i gwarantują komfort noszenia. Są one wysoko elastyczne, dzięki czemu łatwo się je zakłada. Wszystkie te produkty, zarówno podkolanówki, pończochy, jak i rajstopy dla ciężarnych, stworzone są w oparciu o fachową wiedzę, w standardzie RAL i ASQUAL.

Podkolanówki ciążowe

Na samym początku ciąży, w profilaktyce choroby zakrzepowej, gdy pojawia się zmęczenie i ciężkość nóg, idealnym rozwiązaniem są podkolanówki ciążowe. Zapobiegają one tworzeniu się wszelkim zmian żylakowych, obrzęków i pajączków. W wyglądzie niczym nie różnią się od normalnych skarpet, dlatego można nosić je na co dzień.

Pończochy ciążowe i rajstopy uciskowe dla ciężarnych

Rajstopy i pończochy uciskowe dla ciężarnych wskazane są dla kobiet w okresie rozwijającej się ciąży, które odczuwają większy dyskomfort oraz mają uciążliwy problem z nogami. Rosnące maleństwo wywiera większy nacisk na naczynia krwionośne, co skutkuje utrudnionym odpływem krwi z kończyn dolnych oraz zwiększonym ciśnieniem w żyłach. Ciążowe rajstopy uciskowe, czyli najpełniej zabudowane produkty kompresyjne, są bezpieczne dla dziecka, a przy tym odpowiednio niwelują ten ucisk.