Rękawy kompresyjne uciskowe - Venoflex

Rękawy kompresyjne uciskowe

Jednym z produktów uciskowych, w jaki mogą zaopatrzyć się nasi klienci, jest wysokiej klasy rękaw kompresyjny na obrzęk limfatyczny. W asortymencie Venoflex dostępne są różnorodne rękawy uciskowe łączące w sobie skuteczność działania, komfort użytkowania oraz wygodną pielęgnację. Zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą.

Rękaw kompresyjny na obrzęk limfatyczny – jak działa i dlaczego polecają go lekarze?

Wiele osób zastanawia się, co to jest obrzęk limfatyczny i w jaki sposób go leczyć. Otóż obrzękiem limfatycznym nazywa się specyficzny rodzaj opuchlizny, który wynika z nagromadzenia płynów przedostających się do tkanek z układu naczyniowego. Często jest on powikłaniem po przebytej bądź trwającej chorobie oraz po zabiegu usunięcia węzłów chłonnych. Głównymi objawami jest obrzęk kończyn oraz ból, napięcie skóry, a także ograniczenie precyzji w poruszaniu kończyną obarczoną obrzękiem limfatycznym. Głównymi zaleceniami w odniesieniu do profilaktyki jest nieprzemęczanie chorej kończyny, a także to, aby stosować bandażowanie oraz rękawy uciskowe na obrzęk limfatyczny.

Specjalny rękaw uciskowy na rękę – metoda leczenia obrzęku limfatycznego

Zazwyczaj obrzęki limfatyczne leczy się w dwóch etapach. Pierwsza faza trwa od trzech tygodni do nawet dwóch miesięcy. Polega ona na wzmożonej redukcji obrzęku i prowadzona jest przez lekarza specjalistę w szpitalu bądź klinice. W trakcie pierwszego etapu wykonuje się manualny drenaż limfatyczny, a następnie bandażuje kończynę. Drenaż ma za zadanie przemieszczenie limfy do prawidłowo działających węzłów chłonnych. Wykonuje się go jak najdalej chorej kończyny, a kończy na dłoni. Następnie wykorzystuje się odpowiednie podkładki, formując kończynę do kształtu właściwego i na końcu bandażuje, wykorzystując do tego specjalny bandaż w celu podniesienia w niej ciśnienia. Zabieg ten powinno wykonywać się codziennie, aż do opanowania obrzęku limfatycznego.

Drugi etap polega na utrzymywaniu efektów minimalizowania obrzęku. Do tego zadania wykorzystuje się rękaw kompresyjny na obrzęk limfatyczny. Etap ten trwa cały czas, ponieważ obrzęk limfatyczny jest chorobą chroniczną i często nawraca. Z tego względu bardzo ważne jest to, aby taki rękaw uciskowy na rękę stosować systematycznie.

Jak wykorzystać rękaw kompresyjny do dbania o kończynę dotkniętą obrzękiem limfatycznym?

Na samym początku należy wspomnieć, iż rękaw kompresyjny na obrzęk limfatyczny nie jest uciążliwy dla osoby go stosującej. To ważne, ponieważ wiele osób boi się go stosować z różnych względów. Niemniej jednak są także osoby, które uważają, że użytkowanie produktu kompresyjnego, jakim jest przeznaczony do leczenia obrzęku limfatycznego rękaw kompresyjny na przedramię i łokieć, należy do całkiem przyjemnych. Rękawy uciskowe są bardzo dyskretne, z łatwością można je ukryć pod odzieżą wierzchnią. Trzeba jednak pamiętać, aby unikać urazów chorej kończyny, a także stosować odpowiednie pozycje spoczynkowe.

Rękaw uciskowy na rękę w profilaktyce obrzęku limfatycznego

Profilaktyka w terapii obrzęku limfatycznego jest niezwykle ważna! Systematycznie stosując rękawy uciskowe na obrzęk limfatyczny, można znacznie ograniczyć prawdopodobieństwo wystąpienia tego schorzenia. Prawidłowo dobrane produkty kompresyjne przywracają prawidłowy przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Z tego względu wielu lekarzy zaleca, aby stosować regularnie rękawy uciskowe. Należy także pamiętać, aby unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów ręką, obarczoną prawdopodobieństwem obrzęku limfatycznego. Lekarze rekomendują także ograniczenie dużego wysiłku fizycznego i wykonywanie raz na jakiś czas manualnego drenażu limfatycznego.

Rękawy uciskowe – jakie są wskazania do ich stosowania?

Rękaw uciskowy na rękę jest rozwiązaniem, którego stosowanie lekarze zalecają w różnych sytuacjach. Jakie mogą być wskazania do korzystania z tego produktu kompresyjnego? W roli przykładu obrazującego jedno z możliwych zastosowań wyrobów z tego segmentu warto przywołać model Veno Elegance, który może być wykorzystywany jako rękaw uciskowy po mastektomii. Wskazaniem do jego użycia w tym przypadku są obrzęki ramion po operacji raka piersi i radioterapii. Charakteryzuje się on dużym komfortem noszenia, wynikającym m.in. z zastosowania miękkiego mikrowłókna. Wyróżniająca ten rękaw uciskowy po mastektomii cena, która pozostaje w bardzo korzystnym stosunku do jego jakości oraz szerokie spektrum jego zastosowań sprawia, że cieszy się on dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów.

Odpowiednio dobrany rękaw uciskowy na rękę może być stosowany także np. przy oparzeniach. Dostępny w naszej ofercie model Cicatrex Skin wpływa pozytywnie na reorganizację włókien kolagenowych w płaszczyźnie równoległej do skóry, przez co minimalizuje proces niekontrolowanego bliznowacenia tkanki łącznej. Wśród wskazań do jego stosowania w kontekście oparzeń można wyróżnić m.in. ucisk stref przeszczepów skóry czy leczenie oparzeń termicznych, elektrycznych lub chemicznych.

Warto zaznaczyć, że w ofercie sklepu Venoflex dostępne są nie tylko różnorodne rękawy uciskowe, ale także innego rodzaju wysokiej jakości odzież kompresyjna. Wśród proponowanych przez nas wyrobów uciskowych znajdują się m.in.:

Zachęcamy do kontaktu i składania zamówień.