Kończyna górna - Venoflex

Kończyna górna

Produkty na obrzęk limfatyczny kończyn górnych

Z obrzękami boryka się wiele osób. Najczęściej są one spowodowane stłuczeniem lub nadmiernym przeciążeniem, ale także w schorzeniach, jak niewydolność żylna bądź obrzęk limfatyczny nóg czy rąk. Większość z nas wiele słyszało o tej pierwszej chorobie, natomiast nic nie wie na temat tej drugiej. Otóż obrzęk limfatyczny nóg czy rąk to stan objawiający się nabrzmieniem tkanek. Choroby nie da się całkowicie wyleczyć, dlatego istotna jest odpowiednia kuracja. W tym celu wykorzystywane są różnego rodzaju produkty lecznicze na obrzęk limfatyczny rąk czy nóg, które wspierają codzienne funkcjonowanie chorego.

 Obrzęk limfatyczny rąk – najczęstsze przyczyny

Obrzęk limfatyczny kończyn górnych jest bardzo częstym objawem, który występuje w trakcie niektórych chorób. Wynika on z zaburzeń przepływu chłonki w naczyniach limfatycznych, a także nadmiernego zastoju limfy w przestrzeniach międzykomórkowych. Obrzęki limfatyczne kończyn górnych najczęściej też występują po mastektomii u kobiet.

Na początku pojawia się poczucie naciągniętej skóry rąk, uczucie ciężkości kończyn, obrzęk limfatyczny dłoni lub całej ręki oraz czasem ból i zaczerwienienie. Wówczas należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Obrzęk limfatyczny kończyny górnej – leczenie

Obrzęk limfatyczny kończyn górnych to stan, który oczywiście można zredukować i leczyć. Dla osób, które borykają się ze słoniowacizną, przeznaczona jest kompleksowa terapia przeciwobrzękowa. Składa się ona z kilku elementów. Głównym z nich jest fizjoterapia, która polega na drenażu limfatycznym. W celu uzyskania jak najlepszych efektów, wprowadzana jest kompresjoterapia, polegająca na kontrolowanym ucisku obrzękniętych miejsc specjalistycznymi wyrobami medycznymi.

Produkty na obrzęk limfatyczny rąk

Obrzęk limfatyczny kończyn górnych można niwelować w domu poprzez zastosowanie odpowiedniej terapii uciskowej. Do jej zastosowania będą niezbędne różnego rodzaju produkty na obrzęk limfatyczny rąk, które znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu internetowego. Wśród nich znajdują się:

  • bandaże–wełniste, elastyczne i piankowe, o niskim naciągu, jak na przykład Bandaż Biflex Kit/Zestaw, który zawiera dwa rodzaje bandaży uciskowych. Pierwszy z nich jest koloru białego, wykonany z mikrofibry poliestrowej, wiskozy, poliamidu i elastanu. Służy on do zabezpieczenia skóry oraz występów kostnych. Drugi bandaż, beżowy jest wykonany z wiskozy, elastanu, poliestru i poliamidu i służy do uzyskania właściwej kompresji kończyny. Oba z nich dostępne są w trzech rozmiarach oraz jednej szerokości.
  • rękawiczki na obrzęk limfatyczny – jedne przyczyniają się do usprawnienia kolagenowych włókien znajdujących się w płaszczyźnie równoległej do skóry, takich jak Rękawiczka Cicatrex Skin oraz inne mobilizujące stwardniałe tkanki podskórne oraz utrzymujące redukcję objętości obrzęku, np. Rękawiczka Mobiderm Standard
  • rękawy na obrzęk limfatyczny, przeznaczone w profilaktyce powstawania obrzęków, tj. Rękaw VenoElegance, a także Rękaw Mobiderm Standard przeznaczony do kuracji obrzęków limfatycznych początkowych i tych w fazie podtrzymywania w nocy i w dzień, w celu utrzymania zmniejszenia objętości.

Wszystkie te produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o każdy najmniejszy szczegół, dostępne w korzystnych cenach, by każdy chory była zadowolony z efektów użytkowania.