Bielizna uciskowa na lato - Venoflex

Bielizna uciskowa na lato

Pończochy, rajstopy i podkolanówki medyczne to obecnie jeden z najlepszych sposobów na poprawę stanu zdrowia żył. Co istotne, tego typu bielizna uciskowa może być z powodzeniem stosowana przez cały rok zarówno w zimie, jak i lecie.

Bielizna uciskowa na lato w optymalnym leczeniu niedrożności żylnej

Wiele osób nadal uważa, że pończochy, rajstopy czy podkolanówki uciskowe należy nosić wyłącznie zimą. Niestety, nie jest to prawdą. Pamiętajmy, że naturalną cechą wszystkich naczyń krwionośnych u człowieka jest pełna ich asymilacja do aktualnie panujących temperatur zewnętrznych. Przy niskich temperaturach żyły ulegają zwężeniu, aby chronić nasz organizm przed nadmiernym wyziębieniem. Podczas wysokich temperatur dochodzi do odwrotnej sytuacji, czyli rozszerzania się naczyń krwionośnych, co ma pomóc w oddawaniu ciepła i uchronieniu naszego ciała przed przegrzaniem. Niestety, rozszerzanie się żył w wysokich temperaturach wiąże się z wolniejszym przepływem w nich krwi, a to z kolei może prowadzić do powstawania obrzęków, szczególnie w obrębie kończyn dolnych, a w konsekwencji do powstania żylaków. Aby temu zapobiec, w naszej ofercie znalazła się doskonała bielizna uciskowa na lato, będąca optymalnym rozwiązaniem w leczeniu niedrożności żylnej nawet w ciepłe dni.

Doskonały wygląd, wysoka jakość i komfort noszenia rajstop kompresyjnych na lato

Pończochy uciskowe na lato zapewniają nie tylko odpowiednie leczenie zaburzeń żył kończyn dolnych, ale również gwarantują atrakcyjny wygląd nóg w każdej sytuacji. Bielizna uciskowa na lato została wykonana w standardach RAL oraz ASQUAL. Zastosowane w niej najwyższej jakości, miękką, hipoalergiczną przędze doskonale dopasowujące się do ciała, gwarantujące codzienny komfort noszenia, nawet w upalne dni. Podkolanówki i pończochy uciskowe na lato zawierają w swym składzie mieszankę poliamidu oraz elastanu, przez co są wyjątkowo łatwe do zakładania, a ich idealne dopasowanie do kształtu nóg powoduje efekt tzw. drugiej skóry.

Pończochy uciskowe na lato dla zdrowia Twoich nóg!

Podkolanówki, pończochy i rajstopy kompresyjne na lato to proste, bezpieczne i nieinwazyjne produkty pomocne w postępowaniu z przewlekłą niewydolnością żylną oraz zakrzepicą żylną zarówno w początkowym stadium choroby, jak i w zapobieganiu rozwojowi zespołu pozakrzepowego w przyszłości. Bielizna uciskowa na lato VENOFLEX to doskonały wybór, zwłaszcza na okres wiosenno-letni, dla niemal każdej sylwetki, w różnych rozmiarach, długościach i odcieniach kolorystycznych, zapewniający atrakcyjny wygląd oraz bardzo wysoką jakość wykonania. A wszystko to dla zdrowia Twoich nóg!