Bandaże - Venoflex

Bandaże

VENOFLEX

Bandaże kompresyjne uciskowe

Uczucie ciężkości nóg, nadmierne napięcie skóry i powracające obrzęki to symptomy, które głównie przypisywane są przewlekłej chorobie żylnej. Nie należy ich jednak bagatelizować, ponieważ mogą być objawami schorzenia układu chłonnego, jakim jest obrzęk limfatyczny. Choroba ta z upływem czasu się nasila i utrwala, dlatego niezmiernie istotne jest bardzo szybkie zdiagnozowanie i wdrożenie właściwego leczenia. Obecnie dzięki nowoczesnej terapii można wyleczyć nawet zastarzałe obrzęki limfatyczne. W tym celu wykonuje się drenaż limfatyczny oraz wprowadza terapię uciskową, która wykorzystuje specjalistyczne rękawy, podkolanówki czy bandaże na obrzęk limfatyczny.

Czym jest obrzęk limfatyczny?

Obrzęk limfatyczny to przewlekła choroba, która jest spowodowana dysfunkcją układu chłonnego. Powstaje on głównie w wyniku niewydolności naczyń limfatycznych. Wówczas gromadzi się nadmierna ilość płynów, gdyż utrudniony jest odpływ limfy z przestrzeni międzykomórkowej wprost do naczyń chłonnych, a później do układu krwionośnego.

Ze względu na rodzaj przyczyny wyróżniamy 2 rodzaje obrzęku limfatycznego:

  • pierwotny – mogący mieć podłoże genetyczne, powiązany z ogólnoustrojowymi wadami układu chłonnego
  • wtórny – powstały w wyniku urazu, choroby, toku leczenia, które obejmują układ limfatyczny

Pacjenci cierpiący na obrzęk limfatyczny, posiadają trwały obrzęk kończyny bądź narządu powodującego nabrzmienie, dyskomfort w funkcjonowaniu, uczucie ciężkości, uporczywy ból i ograniczoną ruchomość.

Sposób leczenia obrzęku limfatycznego

Jak wiemy, przyczyny obrzęków mogą być różne. Pomimo to metoda leczenia jest niezmienna, oparta na drenażu limfatycznym wspomaganym kompresjoterapią. W tym przypadku zastosowany rodzaj masażu wpływa na powierzchowne warstwy skóry, pobudzając do prawidłowej pracy naczynia chłonne. Po zakończeniu zabiegów drenażu limfatycznego wskazane jest bandażowanie kompresyjne, które polega na właściwym uciskaniu kończyny specjalistycznymi materiałami takimi jak pończochy, rękawy kompresyjne i bandaże kompresyjne. Metoda ta utrwala efekt masażu oraz ogranicza ponowne powstawanie opuchlizny.

Bandaż na obrzęki limfatyczne – jaki wybrać?

Podczas leczenia obrzęków limfatycznych stosowane są specjalistyczne bandaże na obrzęk limfatyczny o krótkim naciągu, czyli o niskiej elastyczności, rozciągliwości. Tego rodzaju bandaże uciskowe stawiają większy opór nabrzmiewającej kończynie, a przy tym nie są całkowicie sztywne i dopuszczają pewną regulację. Należy pamiętać, aby bandaż do kompresji założyć tak, by ciśnienie, które wywiera, stopniowo zmniejszało się od podłoża ku górze.

Bandaże kompresyjne – cena

Na rynku występują różnego rodzaju bandaże kompresyjne. Można nabyć je jako pojedynczy produkt bądź w małych i dużych zestawach do leczenia obrzęku limfatycznego kończyn dolnych, bądź górnych. Oba komplety przeznaczone są do terapii obrzęku limfatycznego, jednak różnią się między sobą elementami składowymi oraz ceną. Zestaw do kończyn dolnych zawiera większą ilość bandaży kompresyjnych w dużych rozmiarach niż ten do kończyn górnych, a tym samym jest on droższy.

W naszym sklepie znajdą Państwo specjalistyczne bandaże na obrzęk limfatyczny, które są kalibrowane, co zapewnia precyzję kompresji. Ucisk jest odpowiedni na każdej warstwie produktu. Każdy wybrany bandaż kompresyjny zapewni odpowiedni ucisk podczas bandażowania.