Bandaże - Venoflex

Bandaże

Bandaże kompresyjne uciskowe

Specjalistyczny uciskowy bandaż jest produktem, który odgrywa istotną rolę w kompresjoterapii. Stosuje się ją, między innymi, w przypadku występowania u pacjenta takich objawów, jak np. uczucie ciężkości nóg, nadmierne napięcie skóry i powracające obrzęki. W ofercie Venoflex znajdują się różnorodne wysokiej jakości bandaże na obrzęki limfatyczne renomowanej firmy Thuasne, spośród których każdy Klient znajdzie odpowiednie rozwiązania dla siebie.

Bandaż uciskowy – cenne wsparcie w terapii obrzęku limfatycznego

Uczucie ciężkości nóg, nadmierne napięcie skóry oraz powracające obrzęki są symptomami, które głównie przypisuje się przewlekłej chorobie żylnej. Nie należy ich jednak bagatelizować, ponieważ mogą być objawami schorzenia układu chłonnego, jakim jest obrzęk limfatyczny. Choroba ta z upływem czasu się nasila i utrwala, dlatego niezmiernie istotne jest bardzo szybkie zdiagnozowanie jej i wdrożenie właściwego leczenia, które obejmuje m.in. kompresjoterapię wykorzystującą bandaże kompresyjne oraz inne produkty uciskowe. Obecnie dzięki nowoczesnej terapii można wyleczyć nawet zastarzałe obrzęki limfatyczne. W tym celu wykonuje się drenaż limfatyczny oraz wprowadza terapię uciskową, w ramach której stosuje się m.in. specjalistyczne:

Czym jest obrzęk limfatyczny?

Obrzęk limfatyczny to przewlekła choroba, która jest spowodowana dysfunkcją układu chłonnego. Powstaje on głównie w wyniku niewydolności naczyń limfatycznych. Wówczas gromadzi się nadmierna ilość płynów, gdyż utrudniony jest odpływ limfy z przestrzeni międzykomórkowej wprost do naczyń chłonnych, a później do układu krwionośnego.

Ze względu na rodzaj przyczyny wyróżniamy dwa rodzaje obrzęku limfatycznego:

  • pierwotny – mogący mieć podłoże genetyczne, powiązany z ogólnoustrojowymi wadami układu chłonnego,
  • wtórny – powstały w wyniku urazu, choroby, toku leczenia, które obejmują układ limfatyczny.

Pacjenci cierpiący na obrzęk limfatyczny, posiadają trwały obrzęk kończyny bądź narządu powodujący nabrzmienie, dyskomfort w funkcjonowaniu, uczucie ciężkości, uporczywy ból i ograniczoną ruchomość. Ze względu na uciążliwy charakter tej choroby ważne jest, aby zadbać o jej właściwe leczenie – w tym celu warto zaopatrzyć się m.in. w odpowiednie bandaże kompresyjne oraz inne produkty uciskowe.

Sposób leczenia obrzęku limfatycznego

Jak wiemy, przyczyny obrzęków mogą być różne. Pomimo to metoda leczenia jest niezmienna, oparta na drenażu limfatycznym wspomaganym kompresjoterapią. W tym przypadku zastosowany rodzaj masażu wpływa na powierzchowne warstwy skóry, pobudzając do prawidłowej pracy naczynia chłonne. Po zakończeniu zabiegów drenażu limfatycznego wskazane jest bandażowanie kompresyjne, które polega na właściwym uciskaniu kończyny specjalistycznymi materiałami takimi jak pończochy, rękawy kompresyjne i bandaże kompresyjne. Metoda ta utrwala efekt masażu oraz ogranicza ponowne powstawanie opuchlizny.

Bandaż na obrzęki limfatyczne – jaki wybrać?

Podczas leczenia obrzęków limfatycznych stosowane są specjalistyczne bandaże na obrzęki limfatyczne o krótkim naciągu, czyli o niskiej elastyczności, rozciągliwości. Tego rodzaju bandaż uciskowy stawia większy opór nabrzmiewającej kończynie, a przy tym nie jest całkowicie sztywny i dopuszcza pewną regulację. Należy pamiętać, aby bandaż do kompresji założyć tak, by ciśnienie, które wywiera, stopniowo zmniejszało się od podłoża ku górze.

Jak kształtuje się określająca bandaże kompresyjne cena?

Na rynku występują różnego rodzaju bandaże kompresyjne. Można nabyć je jako pojedynczy produkt lub w małych i dużych zestawach do leczenia obrzęku limfatycznego kończyn dolnych bądź górnych. Oba komplety przeznaczone są do terapii obrzęku limfatycznego, jednak różnią się między sobą elementami składowymi oraz ceną. Zestaw do kończyn dolnych zawiera większą ilość bandaży kompresyjnych w dużych rozmiarach niż ten do kończyn górnych, a tym samym jest on droższy.

W naszym sklepie znajdą Państwo specjalistyczne bandaże na obrzęki limfatyczne, które są kalibrowane, co zapewnia precyzję kompresji. Ucisk jest odpowiedni na każdej warstwie produktu. Każdy wybrany bandaż uciskowy zapewni odpowiedni ucisk podczas bandażowania. Wśród oferowanych przez nas produktów znajduje się także innego rodzaju profesjonalna odzież kompresyjna oraz bielizna uciskowa, w tym m.in.:

Zachęcamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty.