Czy podkolanówki uciskowe można zakładać pod zwykłe rajstopy? - Venoflex
venoflex

Czy podkolanówki uciskowe można zakładać pod zwykłe rajstopy?

Czy podkolanówki uciskowe można zakładać pod zwykłe rajstopy?
Czy podkolanówki uciskowe można zakładać pod zwykłe rajstopy?

Osoby, które mają skłonności do żylaków i są obarczone chorobami układu krążenia, powinny unikać noszenia obcisłej odzieży. Hamuje ona przepływ krwi, a przy tym powoduje dyskomfort i może doprowadzić do obrzęków ciała. Warto natomiast zdecydować się na podkolanówki uciskowe, które stymulują krążenie i zapobiegają powstawaniu zakrzepów żylnych. Jak ich prawidłowo używać, aby były skuteczne?

Podkolanówki uciskowe pod rajstopy

Produkty uciskowe wykonuje się ze specjalnych materiałów z dodatkiem elastycznych włókien. Ich zadaniem jest stymulowanie krążenia poprzez wywieranie nacisku na wybrane partie nóg. Podkolanówki są polecane przede wszystkim osobom zmagającym się z żylakami, obrzękami oraz zakrzepicą żył. Wiele pań zastanawia się jednak, czy może nosić podkolanówki uciskowe pod rajstopy, aby je ukryć. Nie jest to konieczne, gdyż współczesne produkty charakteryzują się wysoką estetyką i niczym się nie różnią od tradycyjnych wyrobów pończoszniczych. Nie musisz się więc obawiać, że po nałożeniu pończoch uciskowych Twoje nogi będą wyglądały nieatrakcyjnie.

Produkty uciskowe występują w wielu kolorach oraz modelach. Do wyboru masz m.in. pończochy:

  • z zamkniętymi lub otwartymi palcami,
  • z szerszą łydką,
  • w różnych długościach,
  • w kolorze cielistym, czarnym, grafitowym lub białym.

Warto także wspomnieć, że pończochy uciskowe są dostępne zarówno w wariancie dla kobiet, jak i mężczyzn. Niezależnie od kategorii, wszystkie modele wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem oraz szeroką gamą modeli do wyboru.

Jak nosić podkolanówki uciskowe?

Podkolanówki nosi się w ten sam sposób, co klasyczne wyroby pończosznicze, nakładając je na nogi. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, których musisz przestrzegać.

  • Podkolanówki wyróżniają się wysoką trwałością i wytrzymałością. Mimo to nie powinno się z nich korzystać dłużej niż 6 miesięcy, gdyż po tym czasie tracą swoje właściwości.
  • Podkolanówki zakładaj z rana i zdejmuj je na noc. Wyjątkiem są tu zalecenia lekarza, który może zdecydować o konieczności noszenia pończoch również w czasie snu.
  • Po nałożeniu materiał musi być wygładzony i ściśle przylegać do nóg. Możesz sobie pomóc, aplikując wcześniej krem na skórę lub korzystając ze specjalnych stelaży.

Na skuteczność podkolanówek uciskowych ma wpływ odpowiednio dobrany rozmiar oraz stopień kompresji. Przed zakupem dokonaj pomiarów nóg i kieruj się wymiarami podanymi w tabeli. Na stronie jest dostępny także poradnik, jak sklasyfikować swoje problemy zdrowotne i na tej podstawie dobrać klasę kompresji. W razie problemów możesz się skontaktować z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci w wyborze odpowiedniego produktu.