Czy produkty kompresyjne nadają się na upalne lato? Jakie pończochy lub rajstopy uciskowe warto wybrać o tej porze roku? | Blog - Venoflex
venoflex

Czy produkty kompresyjne nadają się na upalne lato? Jakie pończochy lub rajstopy uciskowe warto wybrać o tej porze roku?

Pończochy przeciwżylakowe na lato. Czy produkty kompresyjne nadają się na upalne lato?
Pończochy przeciwżylakowe na lato. Czy produkty kompresyjne nadają się na upalne lato?

Wśród niektórych kobiet wciąż pokutuje przekonanie, że rajstopy, pończochy czy podkolanówki uciskowe powinno się nosić jedynie zimą. Latem zaś tego typu produkty kompresyjne należałoby odstawić i zapewne liczyć na to, że nic złego z naszymi nogami się przez to nie stanie. Otóż stanie się, a produkty uciskowe to najlepszy sposób, aby temu zapobiec.

W jaki sposób lato zagraża naszym żyłom?

Naturalną cechą wszystkich naczyń krwionośnych jest to, że dostosowują się do panującej na zewnątrz temperatury. Jeśli jest zimno, żyły zwężają się, aby uchronić organizm przed wyziębieniem. Gdy temperatura rośnie, żyły zaczynają się rozszerzać, co ma usprawnić oddawanie ciepła i tym samym zapobiec przegrzaniu. Niestety, im mocniej nasze żyły się rozszerzają, tym wolniej płynie w nich krew i tym łatwiej o obrzęki zwłaszcza kończyn dolnych. A od tego zjawiska do żylaków – zwłaszcza w połączeniu z innymi czynnikami ryzyka, jak wiek, ciąża, czynniki genetyczne, a także długa podróż czy siedzący tryb pracy – już tylko mały krok. Jednym z lepszych sposobów na przerwanie tego łańcucha przyczyn i konsekwencji jest noszenie specjalistycznych produktów uciskowych.

Jakie są najlepsze produkty kompresyjne na lato?

W zależności od potrzeb i preferencji każda z nas może zdecydować się na jeden z tych trzech produktów uciskowych, które doskonale sprawdzają się również w ciepłe, letnie dni:

  1. Podkolanówki kompresyjne – odpowiednio dobrane i dopasowane podkolanówki uciskowe to spore wsparcie dla tych, którzy nie wyobrażają sobie lata bez aktywności, ale boją się o własne nogi. Z dobrymi podkolanówkami uciskowymi nie będą Ci straszne wycieczki piesze, również te w wysokie góry. Dzięki wysokiej jakości materiałowi, mogą być swobodnie używane nawet w naprawdę długich i wyczerpujących trasach, także w połączeniu z drugą parą skarpet przeznaczonych typowo do trekkingu oraz do pracy w biurze, w szczególności dla osób preferujących spodnie.
  2. Pończochy uciskowe – niewiele elementów odzieży równie mocno emanuje kobiecością, co pończochy. Latem nie musisz, a wręcz nie powinnaś z nich rezygnować. Nasze pończochy nie tylko ochronią Twoje nogi, ale też sprawią, że będą się prezentować wyjątkowo atrakcyjnie w połączeniu z każdego typu kreacją. Naprawdę nie musisz rezygnować ze zdrowia, by poczuć się pięknie!
  3. Rajstopy kompresyjne – zastanawiasz się, jakie rajstopy wybrać na lato? A może sądzisz, że musisz zrezygnować z ich noszenia? Nasze rajstopy kompresyjne zostały tak zaprojektowane i wykonane, że swobodnie możesz nosić je również latem. Szczególnie jeśli spodziewasz się dziecka i Twoje ciało wymaga wyjątkowego wsparcia.

Pamiętaj! Jeśli masz genetyczne skłonności do żylaków, prowadzisz siedzący tryb życia, mnóstwo czasu spędzasz w pozycji stojącej (zwykle bez większego ruchu) lub jeśli jesteś w ciąży, gorące lato będzie stanowić dla Twoich nóg szczególnie trudne wyzwanie. Dbaj o nie, tak jak powinnaś dbać o swoje zdrowie. Odwdzięczą Ci się za to pełną sprawnością i pięknym wyglądem przez długi czas.