Czy pojawiające się drobne żyłki mogę wyleczyć witaminą C? - Venoflex
venoflex

Czy pojawiające się drobne żyłki mogę wyleczyć witaminą C?

Żylaki a witamina = czy pojawiające się drobne żyłki mogę wyleczyć witaminą C?
Żylaki a witamina = czy pojawiające się drobne żyłki mogę wyleczyć witaminą C?

Pajączki i widoczne żyły na nogach to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn niezależnie od wieku. Często jest uwarunkowany genetycznie, ale za pojawienie żylaków odpowiadają również inne czynniki. Siedzący tryb życia i niewłaściwa dieta to najczęstsze powody wystąpienia dysfunkcji układu krążenia. Czy można temu zapobiec, suplementując witaminę C i czy dzięki niej wyleczysz drobne pajączki na nogach?

Żylaki a witamina C

Przyczyn powstawania żylaków należy szukać w nieprawidłowej budowie naczyń krwionośnych. Osłabione, kruche żyły zaczynają pękać, co prowadzi do pojawienia się nieestetycznych pajączków pod skórą. Nawet jeżeli problem ma podłoże genetyczne, można mu zapobiec, zwiększając podaż witaminy C w diecie. Ma ona dobroczynny wpływ na cały organizm, a jej niedobór może przejawiać się problemami z układem krążenia.

Dlaczego leczenie żylaków witaminą C ma sens i jakie funkcje pełni kwas askorbinowy?

  • poprawia odporność i zapobiega infekcjom mogących uszkodzić strukturę naczyń krwionośnych,
  • wzmacnia tętnice i ściany żył i drobnych naczynek,
  • bierze udział w produkcji kolagenu, który poprawia elastyczność żył i zapobiega ich pękaniu,
  • łagodzi stany zapalne i bierze czynny udział w procesie krzepnięcia krwi.

Witamina C nie tylko działa ochronnie na ściany naczyń krwionośnych, ale także usprawnia pracę całego układu krążenia. Powinna być więc stosowana w ramach profilaktyki u osób, które są obciążone ryzykiem wystąpienia chorób serca.

Witamina C na żylaki

Kwas askorbinowy jest szybko wypłukiwany z organizmu, dlatego tak ważne jest regularne uzupełnianie jego poziomu. Najprostszym sposobem jest zmiana nawyków żywieniowych oraz dodatkowa suplementacja. Witaminę C na żylaki znajdziesz m.in. w:

  • owocach, warzywach i kiszonkach,
  • suplementach diety,
  • kremach i maściach do stosowania zewnętrznego.

Leczenie żylaków witaminą C ma sens, jeżeli nie doszło jeszcze do poważnych uszkodzeń naczyń. Suplementację stosuje się raczej w celach profilaktycznych, gdyż sama terapia witaminowa może nie przynieść oczekiwanych efektów.

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się uciążliwych żylaków, jest wprowadzenie do życia aktywności fizycznej oraz zmiana nawyków żywieniowych. Pomocne będzie też noszenie produktów uciskowych, które usprawniają krążenie krwi. To w połączeniu z witaminą C znacząco wpłynie na poprawę jakości żył oraz zapobiegnie pojawianiu się nieestetycznych pajączków. Na naszej stronie znajdziesz instrukcję, jak prawidłowo dobrać rozmiar i model rajstop lub pończoch przeciwżylakowych. Oprócz tego możesz skorzystać z pomocy ekspertów, którzy doradzą w zakupie najlepszego rozwiązania.