Dlaczego kompresjoterapia jest ważna dla osób pracujących na siedząco? | Blog - Venoflex
venoflex

Dlaczego kompresjoterapia jest ważna dla osób pracujących na siedząco?

Praca siedząca a kompresjoterapia - produkty uciskowe dla osób pracujących na siedząco
Praca siedząca a kompresjoterapia – produkty uciskowe dla osób pracujących na siedząco

We współczesnym świecie, większość społeczeństwa przyjmuje siedzącą pozycję ciała. Czy to w szkole, w pracy, czy w domu przeważnie siedzimy. Chociaż pozycja ta od nas nie wymaga szczególnego wysiłku, to mimo to bardzo często jest przyczyną wielu zmian zdrowotnych, zachodzących w naszym organizmie. Między innymi przyczynia się do powstania zwyrodnień stawów, bóli kręgosłupa, cierpnięcia i skurczy nóg, opuchnięcia łydek. Część z nas zastanawia się, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia tych schorzeń. Co zrobić, gdy nasze obowiązki zawodowe to praca siedząca, a żylaki to problem, z którym się borykamy?

Siedząca praca a zdrowie nóg

Większość społeczeństwa sądzi, że siedząca pozycja naszego ciała jest najbezpieczniejsza. Niestety prawda jest inna. Specjaliści alarmują, iż ciągłe siedzenie oraz brak ruchu prowadzą do wielu chorób. Między innymi powstają uciążliwe dolegliwości ze strony kręgosłupa i stawów, które niezmiernie często kończą się poważnymi zwyrodnieniami. Podczas długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej, spada aktywność naszego serca, czego następstwem jest coraz słabszy przepływ krwi. Skutkiem tego są przede wszystkim cierpnięcia oraz opuchnięcia kończyn dolnych, przewlekły ból nóg i uczucie ich ciężkości, a z czasem powstawanie pajączków naczyniowych i żylaków. Jednym słowem pozycja siedząca jest jednym z najistotniejszych czynników, które prowadzą do chorób żył.

Praca siedząca i kompresjoterapia

Dla osób, które pragną uniknąć wszelkich problemów zdrowotnych wiążących się z siedzącą pracą, najprostszym rozwiązaniem jest jak najczęstszy oraz jak najbardziej intensywny ruch. Aby zapobiec rozwojowi niewydolności żylnej należy również:

  • zdrowo się odżywiać
  • przyjmować ziołowe leki uszczelniające naczynia i poprawiające krążenie żylne
  • profilaktycznie stosować produkty kompresyjne w postaci pończoch, rajstop lub podkolanówek uciskowych.

Kompresjoterapia jest to bardzo bezpieczna i nieinwazyjna metoda, która wykorzystuje ucisk. Powoduje ona zahamowanie istniejących objawów oraz poprawę zdrowia. Przyczynia się do poprawy krążenia żylnego oraz poprawia wydolność zastawek, dzięki czemu krew nie zalega w istniejących żylakach. Poza tym stosowanie produktów uciskowych przynosi znaczną ulgę, niwelując drętwienie i obrzęk nóg oraz ciągłe uczucie ich ciężkości.

Produkty uciskowe Venoflex

Obecnie możemy zakupić różnego rodzaju produkty uciskowe, zarówno w aptekach, sklepach medycznych, jak i stronach internetowych danego producenta. Jednym z nich jest firma Venoflex, która posiada szeroki asortyment wyrobów przeznaczonych do kompresjoterapii. Wystarczy jedynie odpowiednio dobrać rozmiar pończoch przeciwżylakowych, podkolanówek uciskowych czy rajstop kompresyjnych, a w razie potrzeby skorzystać z pomocy specjalistów na stronie Venoflex.